Holahou na Kliniku!

December 6, 2014 § Leave a comment

Na Žižkově v Jeseniově 60 minulý týden vzniko autonomní sociální a kulturní centrum Klinika. Prostor v pět let nevyužívaným domě (mj. bejvalá plicní ambulance), kterej je v majetku státu, od soboty skupina lidí uklidila od neskutečnýho bordelu, vydezinfikovala, a od středy tady každej den běží program v podobě hudby, přednášek, nebo autorských čtení.

Budova byla zasquatována z iniciativy mladých lidí, studentů, akademiků nebo sociálních pracovníků, s cílem dát novej život dlouhodobě nevyužívanýmu a chátrajícímu objektu, jenž má pro kulturní i sociální aktivity obrovskej potenciál. Vznik takovýho centra znamená vyplnění prázdnýho prostoru, a obrovskej smysl nejen pro okolní čtvrť, ale celý město. Bez dotací, bez účasti jakejchkoli sponzorů, čistě z nadšení lidí a práce každýho jednotlivce.

Bohužel se taková aktivita – i přes podporu radnice Prahy 3 – ani trochu nepozdává úředníkům zastupujícím stát ve věcech majetkových. Jednání zástupců iniciativy a tohohle úřadu dopadla víceméně fiaskem, čili Klinice hrozí každým dnem vyklizení. Jestli máš čas, zajdi se kdykoli na Kliniku podívat, jakákoli forma podpory je v tuhle chvíli hodně důležitá. Pokud máš co nabídnout, program je otevřenej!

Cejtíme obrovskej respekt k lidem, který do toho šli, trávěj na Klinice i přes únavu dny a mrazivý noci. Věříme Klinice!

Program doufáme poběží celej víkend a dál i příští týden. V úterý by měl na Klinice zahrát Adámek se svým akustickým projektem Dimitar. Ve středu tam pak snad budu přednášet o Pierrovi Bourdieum.

V.

Víc info sleduj zde: http://451.cz/klinika/, dobrej článek shrnující celý téma vyšel ve čtvrtek na A2larm: http://a2larm.cz/2014/12/policejni-stat/

10696345_10205434739016175_8366142153832486876_n

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

What’s this?

You are currently reading Holahou na Kliniku! at Or.

meta

%d bloggers like this: